Buca’da Ücretsiz EBA Erişim Noktaları Açıldı

0
37

Buca Belediyesi, maddi imkansızlıklar nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığının online eğitim ağı Eğitim Bilişim Ağı’ndan (EBA) faydalanamayan öğrenciler için ek hizmet binalarını kullanıma açıldı. Öğrenciler, belediyeye bağlı üç merkezde oluşturulan EBA erişim noktalarında ücretsiz olarak derslerini gönül rahatlığıyla izleyebilecekledir.

Buca’da Ücretsiz EBA Erişim Noktaları Açıldı

Eğitimin önündeki engelleri kaldırmak için tüm imkanlarını seferber eden Buca Belediyesi, pandemi döneminde online eğitime geçen öğrenciler için destek programı devreye sokuldu. Bilgisayar ve interneti olmayan öğrenciler için harekete geçen belediye, ek hizmet binalarındaki bilgisayar sınıflarını öğrencilerin kullanımına açtılar. Milli Eğitim Bakanlığının EBA’dan faydalanamayan çocukların EBA erişimlerini sağlamak için üç merkezde EBA erişim noktası oluşturan belediye, 26 bilgisayar ile hizmet verecek. Öğrenciler, Ceren Özdemir Çamlıkule Semt Merkezi, Tarık Akan Gençlik Merkezi, Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezinde oluşturulan sınıflardan hafta içi mesai saatleri içerisinde faydalanabileceklerdir.

 

Buca’da Ücretsiz EBA Erişim Noktaları Açıldı

 

Kaynak: Haber Türk

Kaliteli Hosting --------------------------------------------------------------------------------------------------

Ucuz ve Kaliteli Hosting Hizmeti, 100% CPU ve Full SSD Platform, Ekonomik Hosting Paketler kentajans.com.tr Farkıyla. 7/24 Teknik Destek, Üst Düzey Güvenlik ve Hız. Ücretsiz 7/24 Destek.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here