Ege Bölgesi’ne flaş açıklama: Uyarı yapıldı! İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Kütahya, Afyon…

0
20
Ege Bölgesi’ne flaş açıklama: Uyarı yapıldı! İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Kütahya, Afyon…
Ege Bölgesi’ne flaş açıklama: Uyarı yapıldı! İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Kütahya, Afyon…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 18 Haziran hava durumu raporu yayımlandı. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi az bulutlu geçecek. Öte yandan Kütahya, Afyonkarahisar ve Muğla’ya gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Vatandaşların yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları istendi.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yapılan son değerlendirmelere göre; İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da aralıklı ve yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri ile Muğla’nın iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 26°C Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 30°C Parçalı ve az bulutlu

MANİSA °C, 30°C Parçalı bulutlu

MUĞLA °C, 30°C Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Batı Karadeniz, Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Artvin ve Ardahan çevreleri, Muğla ve Antalya’nın iç kesimleri, Burdur’un güney kesimleri ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması beklenmektedir.

kaynak:egehaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here