İzmir Valisi Köşger İzmir’de denetime çıktı!

0
88

İzmir’de koronavirüs önlemlerini denetlemek için Vali Köşger bugün denetimlere katıldı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, bugün koronavirüs önlemleri kapsamında beraberindeki heyetle şehir içi otobüsleri ve metroyu gezdi. Köşger, “Hastanelerimizde yüzde 52 civarında bir yoğunluk var. Koronavirüs, İzmir’de kontrol altında gidiyor” dedi.

İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Konak Belediye Başkanı Abdul Batur ve İl Sağlık Müdürü Mehmet Burak Öztop ile beraber, Konak ilçesine bağlı Bahribaba Aktarma Merkezi’ndeki ESHOT otobüslerini ve İzmir Metrosu’nu gezerek koronavirüs tedbirlerine yönelik denetim yaptı.

Şehirde uygulanan toplu taşıma kurallarını denetleyen Vali Köşger, aynı zamanda maske ve hijyen kullanımı konusunda da uyarılarda bulundu. Bindiği otobüste birbirine yakın oturan iki vatandaşı da uyaran Köşger, denetimlerin devam edeceğini de belirtti.

İzmir valisi Köşger

Köşger denetimle ilgili olarak; “Vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine toplu taşıma araçlarında denetim yaptık. Bu konuda da yeni tedbirler alındı. Yolcu kapasitesi 3’te 1’e indirildi. Baktığımız hatlarda çok bir sıkıntı göremedik ancak yoğun saatlerde daha kalabalık olduğu söyleniyor. O saatlerde de denetimler yapacağız. İzmir’i kontrol altında tutmak için bir dizi tedbirler aldık. Esnek mesai saatlerinde geçeceğiz. Risk grupları evden çalışacak. Engelli ve hamile olanlar ise idari izinli sayılacak. Bunun yanı sıra Konak’ta farklı mesai uygulamasına geçiyoruz. 28 bin çalışanın yarısı mesaiye sabah 08.00’de, yarısı 09.00’da başlayacak” ifadelerini kullandı.

KORONAVİRÜS, İZMİR’DE KONTROL ALTINDA GİDİYOR

Denetimlerden sonra açıklamalarda bulunan Vali Köşger; “Elimizden gelen tedbirleri almak istiyoruz ancak esas iş vatandaşlarımız düşüyor. Tüm tedbirlere rağmen vatandaşımız hala gevşeklik yapıyorsa, kendi sağlığını korumak konusunda ihmalkarlık yapıyorsa ona yapacağımız bir şey yok. Maske takmayan insanlar, burunlarına hortum takılmasıyla karşı karşıya kalabilir. İzmir’deki hastanelerde yüzde 52-53 civarında bir yoğunluk var. Rahatsız olan vatandaşlarımız ve onların tedavi süreçlerinde bir sıkıntımız yok. Koronavirüs, İzmir’de kontrol altında gidiyor. Biz de kontrolden çıkarmamaya çalışıyoruz. Avrupa’da hastanelerde yatak ve sağlam doktor kalmadı. O duruma düşmemek için gayret etmemiz gerekiyor” dedi.

 

KAYNAK: Egehaber

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here