İzmir’de yeni karar alındı: Girişler yasaklandı!

0
7
İzmir’de yeni karar alındı: Girişler yasaklandı!
İzmir’de yeni karar alındı: Girişler yasaklandı!

İzmir’de son günlerde meydana gelen orman yangınlarının ardından yeni bir karar alındı. Alınan karara göre, orman yangınlarını önlemek amacıyla ormanlara girişler yasaklandı. İzmir Valiliği tarafından 1 Haziran-30 Ekim tarihleri arasında ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığı duyuruldu.

Son günlerde orman yangınları arttı. İzmir Valiliği, yangınların önlenmesi amacıyla ormanlara girişlerin yasaklandığını açıkladı. Bu kapsamda halkın, 1 Haziran-30 Ekim tarihleri arasında ormanlık alanlara girişi yasaklandı. Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, kurallara uymayanları uyarıp belirlenen mesire alanlarına yönlendiriyor. Öte yandan ormanda piknik ve mangalın yanı sıra yürüyüş yapmak da yasaklar arasında yer alıyor.

ORMAN YANGINLARINI ENGELLEME AMAÇLANDI

Havaların ısınmasıyla, olası orman yangınlarının önüne geçmek için başlatılan yasaklarla halk, Orman Bölge Müdürlüğü’nce belirlenen mesire alanlarına yönlendiriliyor. 2003 yılında açılan, İzmir’in ilk şehir ormanı olan Bornova İzmir Şehir Ormanı başta olmak üzere, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü görev alanındaki İzmir ormanlarında 70, Manisa ormanlarında ise 14 piknik ve mesire alanı halka hizmete devam ediyor.

kaynak:egehaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here