İzmir’in Güzelbahçe ve Bayındır ilçelerinde mülkiyeti belediyeye ait taşınmazlar satışa çıkarıldı. Güzelbahçe Yelki mahallesinde kat karşılığı yapım ihalesi kapsamında inşaatları devam eden 4 adet taşınmaz satışa çıktı. Diğer bir satış kararı ise Bayındır ilçesinde gerçekleştirilecek. Bayındır Çıplak mahallesinde yer alan taşınmaz için 2. kez ihale çıkıldı.

İzmir’in Güzelbahçe ve Bayındır ilçelerinde mülkiyeti belediyeye ait olan taşınmazlar vitine konuldu.

Güzelbahçe Yelki Mahallesinde 2804 ada 7 parsel üzerinde inşaatı devam eden taşınmazlar satış listesine eklendi. Kat karşılığı yapılan ve inşaatı devam eden taşınmazların satışı ile belediyenin kasasına 15 milyon 600 bin TL koyması bekleniyor. İhale 27 aralık günü, Belediye Hizmet Binası Belediye Encümen Toplantı Salonu’nda kapalı zarf usulü geçekleştirilecek.

Diğer bir satış kararı ise Bayındır Çıplak mahallesi için alındı. 155 parselde yer alan 16 bin metrekarelik ve mülkiyeti Bayındır Belediyesi’ne ait olan tarla vasfındaki taşınmaz 2. kez ihaleye çıktı. Tarla vasfındaki taşınmazın satışı ile belediye kasasına 3 milyon 749 bin 920 TL koymayı planlıyor. İhale 30 aralık günü Bayındır Belediye Başkanlığı Meclis Salonunda açık teklif usulü gerçekleştirilecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here