Meclise Önerge Verildi! Emlak Vergisi Ertelenecek Mi?

0
126

 Meclise Önerge Verildi! Emlak Vergisi Ertelenecek Mi? Milyonlarca kişiyi ilgilendiren emlak vergisi 1. taksit ödemeleri hakkında bir son dakika gelişmesi yaşandı. 31 Mayıs 2020 tarihi itibari ile sona erecek olan emlak vergisi 2020 ödemeleri hakkında Meclise soru önergesi verildi. Peki, emlak vergisi ertelendi mi, ertelenecek mi, son gelişmeler neler, emlak vergisi ertelenmezse son ödeme tarihi ne zaman dolacak, ödemeler nereden, nasıl yapılacak? Soruların yanıtları haberimizde…

Türkiye sınırları içerisinde taşınmaz sahbi olanları ilgilendiren emlak vergisi ödemeleri için süreç devam ediyor.  EMLAK VERGİSİ ERTELENDİ Mİ 2020? Hayır, şu ana kadar meclise verilen kanun teklifi ve soru önergesine rağmen böyle bir kara çıkmadı.  Emlak vergisi ödemeleri erteleme kararı çıkmadıği için halen devam ediyor.  EMLAK VERGİSİ ERTELEMESİ İÇİN MECLİSE SORU ÖNERGESİ VERİLDİ!

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması üzerine verilen soru önergesinde; “Yeni tip Coronavirüs salgını vatandaşlarımızı ekonomik anlamda olumsuz etkilemiştir.

Vatandaşlarımız geçim sıkıntısı yaşamaktadır ve devletten yardım beklemektedir. Emlak vergisi ilk taksit ödemeleri Mart ve Mayıs ayları arasında yapılmaktadır. 1 Mart’ta başlayan vergi dönemi, 31 Mayıs’ta sona erecektir. Vergide ikinci taksit ödemeleri ise Kasım ayı içerisinde yapılacaktır. Koronovirüs nedeniyle birçok işyeri işlerine ara vermiş, vatandaşlarımız ekonomik olarak güçlükler yaşamaya başlamıştır.  Sosyal devlet ilkesi gereğince bu ödemelerin ileriki bir tarihe faizsiz olarak ertelenmesi gerekmektedir” ifadesi ile erteleme yapılıp yapılmayacağı konusunda yanıt verilmesini istedi.

MECLİSE EMLAK VERGİSİ KANUNU DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN KANUN TEKLİFİ VERİLMİŞ VE ERTELEME İSTENMİŞTİ!  Hatırlanacağı üzere daha önce de emlak365.com ailesi olarak sizlere CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel tarafından meclise verilen kanun teklifini iletmiştik.  Bu kanun teklifi ile emlak vergisi için erteleme talep edilmişti. Ancak henüz hem Emlak Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi için hem de soru önergesi için henüz bir gelişme yaşanmadı.  31 Mayıs 2020 tarihinde sona erecek olan emlek vergisi son ödeme tarihi için bu nedenle bu güne kadar nihai kararın açıklanması bekleniyor. Herhangi bir erteleme kararı açıklanmadığı takdirde 31 Mayıs 2020 tarihi itibari ile emlak vergisi birinci taksit ödemeleri sona ermiş olacak.

kaynak:https://www.emlak365.com/emlak-haberleri/son-dakika-meclise-onerge-verildi-emlak-vergisi-ertelenecek-mi-h30386.html

Kaliteli Hosting --------------------------------------------------------------------------------------------------

Ucuz ve Kaliteli Hosting Hizmeti, 100% CPU ve Full SSD Platform, Ekonomik Hosting Paketler kentajans.com.tr Farkıyla. 7/24 Teknik Destek, Üst Düzey Güvenlik ve Hız. Ücretsiz 7/24 Destek.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here