Büyükşehir’den 332 araçlık otopark

0
72

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içinde trafik yoğunluğu ve park sorunu yaşanan bölgelere müdahale ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içinde trafik yoğunluğu ve park sorunu yaşanan bölgelere müdahale ediyor. Yeşildere Caddesi’nden Vezirağa bölgesine alternatif bağlantı yolu açan Büyükşehir, Gaziemir’deki alışveriş merkezinin bitişiğinde 332 araçlık otopark alanı oluşturdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yoğun araç trafiğinin ve otopark sorununun yaşandığı kilit noktalara çözüm bulmaya devam ediyor. Kentin en işlek caddelerinden Gaziemir Akçay Caddesi’nde asfalt yenileme yapmış olduğu çalışmalaryla eş zamanlı olarak başlatılan ve bölgedeki alışveriş merkezinin bitişiğindeki boş araziye yapılan yeni otopark inşaatı tamamlandı. Toplam 332 araçla 40 bisiklet ve motosikletin yararlanabileceği otoparkta 16 adet de engelli park yeri ayrıldı. Aynı anda 6 elektrikli aracın da yararlanabileceği yeni otoparkın yapım yapmış olduğu çalışmalar kapsamında yaklaşık 10 000 metrekarelik alana kilit parke döşendi ve otoparkın çevresine yayalar için kaldırımlar yapıldı. Bölgedeki park sorununu ve trafik yoğunluğunu büyük ölçüde rahatlatacak otoparkın kısa zaman içinde kullanıma açılması düşünülüyor.

Vezirağa’da çevre düzenlemesi tamam

İzmir Büyükşehir Belediyesinin kuruluşu İZBETON’un Lale ile Çaldıran mahallelerini Yeşildere Caddesi’ne bağlayan yeni alternatif yol için kaldırım ve parke yapmış olduğu çalışmalar da tamamlandı. 2 000 300 metrekare çim parke ve bin 314 metrelik kaldırım imalatı yapılarak bölgedeki çevre düzenleme yapmış olduğu çalışmalar bitirildi. Yolda sürdürülen sıcak asfalt döküm yapmış olduğu çalışmalarnın da 1 hafta içerisinde tamamlanması öngörülüyor.
Mürselpaşa’da çalışmalar tam gaz devam
İzmir’de trafiğin en yoğun olduğu noktalardan olan Mürselpaşa Bulvarı’nın yan yolunu Gıda Çarşısı’na bağlayacak yeni bağlantı yolu için de çalışmalar hızla devam ediyor. Yan yolun inşaatında asfalt dökümü ve çevre düzenleme yapmış olduğu çalışmalar devam ederken, yeni yolda da zemin hazırlığı yapmış olduğu çalışmalar sürdürülüyor.
KAYNAK: İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here