Dolar yatay, euro sakinledi!

0
49

Yaklaşık 2 aydır yatay seyreden Dolar/TL kuru bugüne de 6.86 seviyesinden başladı… 3 Temmuz’da başladığı istikrarlı yükselişiyle 7.70’den 8.07’e yükselen euro kuru bugün sakinleyerek 8.06 seviyesinde güne başladı!

Dolar, Gündem, Son Dakika, TL,  EURO, Almanya, Merkez Bankası, STERLİN

Yaklaşık 2 aydır yatay seyreden Dolar/TL kuru bugüne de 6.86 seviyesinden başladı… Dolar/TL dün akşam saatlerinde kısa süreliğine de olsa ani yükselişle 7 seviyesine yaklaştıktan sonra yeniden bir aydan uzun süredir işlem gördüğü 6.85 etrafında dengelendi.

Euro ise dün akşam saatlerinde ani sıçramayla 8.20’ye kadar yükseldi. Daha sonra yeniden dengelendi 8.06 seviyesinde dengelendi. 3 Temmuz’da başladığı istikrarlı yükselişiyle 7.70’den 8.07’e yükselen euro kuru bugün sakinleyerek 8.06 seviyesinde güne başladı!

Dolar diğer para birimleri karşısında Temmuz’da yüzde 3.6 geriledi. Bu da son 10 yılın en kötü dolar performansı anlamına geliyor. ABD’de artan koronavirüs vakaları doları baskılıyor. Doların diğer para birimleri karşısındaki gücünü gösteren DXY endeksi ise son 3 ayda yüzde 7 geriledi. Dolar yatırımcıları FED’in 29 Temmuz’da açıklayacağı faiz kararını bekliyor. Faizde herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

 

 

KAYNAK: Bloomberg

Kaliteli Hosting --------------------------------------------------------------------------------------------------

Ucuz ve Kaliteli Hosting Hizmeti, 100% CPU ve Full SSD Platform, Ekonomik Hosting Paketler kentajans.com.tr Farkıyla. 7/24 Teknik Destek, Üst Düzey Güvenlik ve Hız. Ücretsiz 7/24 Destek.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here