Herkesin banka hesabına 500 TL bayram harçlığı parası yatırılacak mı?

0
28
Herkesin banka hesabına 500 TL bayram harçlığı parası yatırılacak mı?
Herkesin banka hesabına 500 TL bayram harçlığı parası yatırılacak mı?

Türkiye’de devlet vatandaşlara çeşitli destek ödemeleri yapıyor. Bu kapsamda emeklilere 1100 TL bayram ikramiyesi veriliyor. Ancak vatandaşlar herkese e-Devlet Açık Kapı ile 500 TL bayram harçlığı verileceği iddialarının gerçek olup olmadığını araştırıyorlar. Peki, vatandaşlara 500 TL bayram harçlığı verilecek mi?

Corona virüsü sürecinde bayramdan önceki haftalarda devletin vatandaşlara bayram harçlığı ödemesi yapacağı iddiaları ortada dolaşıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz bayram öncesinde konu ile ilgili açıklama yapılmıştı. Peki, 2021 Kurban Bayramı öncesi devlet 500 TL bayram harçlığı ödemesi yapacak mı?

Geçtiğimiz bayram öncesi Açık Kapı üzerinden bayram harçlığı iddiaları gündeme gelmiş ancak İçişleri Bakanlığı bir açıklama yaparak bu iddiaları yalanlamıştı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Lütfen, resmi açıklamalar dışında sosyal mecralarda dolaşan kaynağı belli olmayan haberlere itibar etmeyiniz.” ifadeleri kullanılmıştı.

Açık Kapı Nedir?

Devlet vatandaşların mağduriyetini önlemek için Açık Kapı hizmetini devreye soktu. Vatandaşlar ile en hızlı şekilde iletişim kurulması amaçlanan proje kapsamında, 17 başlık altında toplam 322 farklı konu ile ilgili talep ve istek gerçekleştirilebilmektedir. Başvurular 7 gün içinde sonuçlandırılmak üzere valilikler tarafından işleme alınmaktadır.

Emeklilere 1100 TL bayram ikramiyesi

Bu sene vatandaşlara 500 TL bayram harçlığı verilmiyor. Ancak Kurban Bayramı öncesi milyonlarca emeklinin banka hesaplarına 1100 TL’lik bayram ikramiye ödemesi yatırılacak.

kaynak:egehaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here