İttifak ortağı Bahçeli de hayat pahalılığını ve yüksek enflasyonu kabul etti

0
19

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında vatandaşın belini büken hayat pahalılığı hakkında da konuştu. Bu durumun geçici olduğunu belirten Bahçeli, “Çıkan enflasyon el birliğiyle indirilecektir. Dün yaptık yine yaparız. Hayat pahalılığının üzerinden milli birlik ve dayanışma ruhuyla geliriz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi, salı günleri gerçekleştirdiği grup toplantısını bu hafta perşembe günü yaptı. Toplantıda başta anket şirketleriyle ilgili olmak üzere gündemdeki konularla ilgili değerlendirmede bulunan Bahçeli, son dönemde vatandaşı iyice zorlamaya başlayan hayat pahalılığı ve enflasyonla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin ve dünyanın, benzeri görülmeyen bir dönemden geçtiğini ifade eden Bahçeli, “KDV indirimlerine rağmen hala fiyat etiketlerini indirmeyenler insafsızlığın pençesindedir. Cebini düşünenler ülkesine ve milletine nankörlük yapan fırsatçılardır. Çıkan enflasyon el birliğiyle indirilecektir. Dün yaptık yine yaparız. Hayat pahalılığının üzerinden milli birlik ve dayanışma ruhuyla geliriz” diye konuştu.

Sözlerinin devamında CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yüklenen Bahçeli, şöyle devam etti: “CHP Genel Başkanı haksız ve hayasız eleştiriden başka, bu güne kadar ne yapabilmiş? Hangi yaraya merhem olabilmiş? Acı da yoklar, tasa da yoklar, sevinç de yoklar. Türkiye’nin hak ve çıkarlarını savunmak da hiç yoklar.”

Devlet Bahçeli’nin gün içerisinde gerçekleştirdiği grup toplantısı sonrası akıllara MHP Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy geldi. Ersoy geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada TUİK tarafından paylaşılan enflasyon verilerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek “Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz. Bunları konuşmamız gerekiyor. Bunları yok sayamayız. Bir şey yok saydığınızda problem ortadan kalkmıyor ve bu tepkiyi getiriyor.” ifadelerine yer vermişti.

Söylediği bu sözler sonrası partisinin disiplin kuruluna sevk edilen Ersoy hakkında MHP Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk “kesin çıkarma cezası” ile cezalandırılması için Merkez Disiplin Kuruluna sevk edildiğini duyurmuştu. Ersoy yapılan duyurunun ardından MHP’den istifa ettiğini bildirmişti.

kaynak: haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here