Kısa ve Uzun Dönem Araç Kiralama

0
25

Kısa dönem araç kiralama hizmeti vadesi 1 yıldan az olan araç kiralama hizmetini ifade eder. Kısa dönem araç kiralama hizmeti genellikle günlük, tek kiralama ya da aylık araç kiralama olarak da adlandırılabilir. Günlük rent a car olarak da bilinen kısa dönemli araç kiralama hizmeti Amerika’da ortaya çıkmış ve buradan tüm dünyaya yayılmıştır.

Bu da birçok yeni rekabetçi araç kiralama firmasının pazara adım atmasını sağlamaktadır. Bu nedenle günlük ya da aylık araç kiralama yapacak kişiler internet üzerinden yaptıkları iyi bir araştırmayla daha ucuz araç kiralama imkanı elde edebilirler. Araç kiralama hizmetinin gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden alınabilmesi, araç kiralayacak kişilerin araç kiralama fiyatları arasında rahatlıkla kıyas yapabilmesine imkan vermektedir. En ucuz aylık araç kiralama fiyatlarına ulaşmak artık eskisi kadar zor olmamaktadır.

Bazı firmalar kısa dönem araç kiralama yaparken müşterisinden zimmet, boş slip, kefil gibi isteklerde de bulunabilir. Kısa dönem kiralama hizmetleri için en büyük avantajlar yaygın hizmet ağları ve havaalanlarında yer alan ofislerdir. Bu kiralama yönteminin hedef kitlesini, yerli ve yabancı turistler, asist hizmeti sağlayan firmalar, yurt dışı asistant şirketleri, turizm acentelikleri oluşturur. Kısa dönem araç kiralamanın kiralayan firma açısından diğer bir avantajı, filo kiralamanın aksine, günlük kiralama firmalarının birbirlerinin de müşterisi olarak paslaşabilmeleridir.

Uzun dönem araç kiralama, şahıs ve firmaların araç ihtiyaçlarını karşılamak üzere 12 aydan uzun süreler için yapılan kiralama işlemidir. 12 ay ve daha uzun vadeli sözleşmelerle gerçekleştirilen kiralamalardır. Uzun dönem araç kiralamaya şahıslar tarafından da başvurulabileceği gibi, esasında vergisel avantajlar sunması nedeniyle firmalar tarafından talebi daha yaygındır. Kiralama süresi boyunca araç mülkiyeti ve dolayısıyla riski kiralayan üzerinde kalmakta, finansal kiralamadan farklı olarak sözleşme sonunda mülkiyet devri gerçekleşmemektedir. Uzun dönem araç kiralama ile sadece binek otomobiller kiraya verilmez.

KAYNAK: adana rent a car

Kaliteli Hosting --------------------------------------------------------------------------------------------------

Ucuz ve Kaliteli Hosting Hizmeti, 100% CPU ve Full SSD Platform, Ekonomik Hosting Paketler kentajans.com.tr Farkıyla. 7/24 Teknik Destek, Üst Düzey Güvenlik ve Hız. Ücretsiz 7/24 Destek.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here