Meteoroloji açıkladı: İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Afyon, Uşak dikkat!

0
17

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 21 Nisan hava durumu raporu yayımlandı. Nisan ayının sonlarına gelirken, Ege Bölgesi’nde güneşli havalar kendini göstermeye başladı. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi genelinde parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey çevrelerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Öte yandan hava sıcaklığının batı kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI

Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden, Erzincan’ın doğusu, Erzurum, Bingöl, Kars, Ardahan, Ağrı ve Muş çevreleri ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde fırtına ve kısa süreli kuvvetli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar ile soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey çevrelerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 19°C Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 21°C Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu

MANİSA °C, 21°C Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu

MUĞLA °C, 20°C Parçalı ve az bulutlu

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın güney ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Ordu ve Siirt çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

kaynak:egehaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here