Kaliteli Hosting %100 SSD Altyapıda Hızlı ve Kesintisiz Şekilde Web Sitenizi Barındırın
Ana Sayfa Ege Mikrodalga Nedir? Gıda Kurutma Sistemleri Nedir?

Mikrodalga Nedir? Gıda Kurutma Sistemleri Nedir?

159
0
En Ucuz Hosting --------------------------------------------------------------------------------------------------

Ucuz ve Kaliteli Hosting Hizmeti, 100% CPU ve Full SSD Platform, Ekonomik Hosting Paketler kentajans.com.tr Farkıyla. 7/24 Teknik Destek, Üst Düzey Güvenlik ve Hız. Ücretsiz 7/24 Destek.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

MİKRODALGA NEDİR?

Mikrodalga frekansı 300MHz-300GHz aralığıda dalga boyu ise 1mm’den 1 m’ye kadar olan elektromanyetik dalgalardan oluşur. Mikrodalga genellikle geçirgenlik, yansıma yada soğurma karakteristikleri ortaya koyar. Mikrodalga cam, plastic ve porselen gibi malzemeler tarafından absorbe olmadan geçer. Su ve yiyecekler mikrodalgaları emer ve ısınmasını sağlar. Metaller miktodalgaları yansıtırlar.

Dki Makine, Mikrodalga, Endüstriyel Kurutma makineleri, Endüstriyel Mikrodalga Kurutma Makineleri, Kurutma Makineleri, Mikrodalga nedir, mikrodalga kurutmanın avantajarı
MİKRODALGA NEDİR?

Mikrodalga Kurutma

Su molekülü polar özellikte bir moleküldür, yüksek elektromanyetik alanın yüksek hızlı değişiminin etkisiyle polar özelliğini değiştirir ve sürtünme hareketini meydana getirir. Sonrasında mikrodalga elektromanyetik alan enerjisi ısı enerjisine çevrilir ve kurutma işlemi yapılmış olur. Mikrodalga güçlü penetrasyon özelliği sayesinde malzemenin içi ve dışı eşit bir şekilde ısınmasını sağlar. Bu sayede ürünün dışının kuru içinin yaş kalması gibi bir durum olmasını engeller. Mikrodalganın geçirgen özelliği ile ısıtma işlemine tabii tutulacak ürünün kendisinin ısı kaynağı olur. Bu sayede ısı iletiminin süresi azalır ve kurutma süresinde önemli ölçüde azalma olur.

Mikrodalga Kurutmanın Avantajları

1. Bir seferde hızlı kurutma etkisi vardır, ne kadar güç vereceği ayarlanabilir, iletim hızını istediğiniz gibi ayaralyabilirsiniz, termal atalet kalıntısı meydana gelmez, geleneksel proses ekipmanları ile enerji tasarrufu yapmak için% 50 tasarruf yapılır.

Dki Makine, Mikrodalga, Endüstriyel Kurutma makineleri, Endüstriyel Mikrodalga Kurutma Makineleri, Kurutma Makineleri, Mikrodalga nedir, mikrodalga kurutmanın avantajarı
Mikrodalga Kurutma
Dijital Pazarlama Ajansı--------------------------------------------------------------------------------------------------

İzmir'de Seo Uzmanı Arayışınıza Son Verin. 360 Derece Hizmet ile Başarıya Odaklanın. Kesin Olarak Performans Artışı. Seo Uzmanı Mustafa MUTLU ile Başarıya Odaklanın.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Kurutulacak ürünün kendisini ısı kaynağı oldupundan, ayrıca ısı transferi işlemi yapmak gerekmez, ürün çok kısa sürede kurutma sıcaklığına çıkar.

3. Mikrodalga penetrasyon özelliği ile malzemenin içinin ve dışının eşdeğer şekilde ısınmasını sağlar. Kurutma işlemi sonunda ürünün dışının kuru içinin yaş kalması gibi bir sorun meydana gelmez.

4. Mikrodalga düşük sıcaklık sterilizasyonu ve hızlı sterilizasyon seçilebilir, ürünün uzun süre küf oluşmadan depolanmasını sağlar.

5. Yüksek kurutma hızı ile malzemelerin, besin bileşeninin ve orijinal rengin etkinliğini maksimum kalmasını sağlar.

Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemiz olan dkimakine.com.tr adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

En Ucuz Hosting

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here