Mülteci Okulu Mu Yapılacak? Mülteci Okulu İddialarına Tunç Soyer’den Yanıt!

0
32

İzmir Bostanlı’ da “Kriz zamanlarında herkes için eğitim projesi” kapsamında inşaatı devam eden okulun ‘Mülteci okulu’ olacağı iddiaları üzerine Tunç Soyer’den sert bir yanıt geldi.

Yapılan okulun Mülteci okulu olacağı iddialarını duyan bazı İzmirliler durumu protesto etmişti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya hesabından “Alçakça ortaya atılan yalana, iftiraya sessiz kalanların, yayılmasına aracı olanların da vebale ortak olduklarını hatırlatırım” ifadelerinde bulundu.

Tunç Soyer’in açıklaması

“Milli Eğitim Bakanlığı ve AB Türkiye delegasyonu arasındaki anlaşmayla Karşıyaka Bostanlı’da yapılması planlanan okulla ilgili özellikle Whatsapp gruplarında, adımın da karıştırıldığı yalan ve iftiralarla dolu bir yazının dolaştığını gördüm. Yazdığının altına imza koyamayan müfterinin tespiti ve hukuki işlem için avukatım harekete geçti.  Yalan ve iftiranın hesabını hukuk önünde soracağız. Söz konusu okul projesi, projeye verilen izin, projenin arsasıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi ve benim hiçbir ilgim bulunmamaktadır. Devlet yöneticileri bu konuda açıklamalarını yapmıştır.  Alçakça ortaya atılan yalana, iftiraya sessiz kalanların, yayılmasına aracı olanların da vebale ortak olduklarını hatırlatırım. Ben aşkla, canla başla, İzmir ve İzmirli hemşehrilerim için çalışmaya devam ediyorum.”

Kaynak: Ege Haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here