Rent A Car Ekipmanları

0
49

Araç içinde, ulaşımı sağlayacak ekipmanlar dışında ek bir ekipman bulunmaz. Araçla ilgili sunulan ücrete dahil olan ek hizmetler web sitesinde ya da araç teslim formunda belirtilir. Örneğin bir araç kiralıyorken, araç kiralama firması size araç içinde bir bebek koltuğu sunmaz. Ya da eğer seçtiğiniz aracın özellikleri içinde navigasyon bulunmuyorsa, araç kiralama firması her araca navigasyon cihazı monte etmez. Bu özellikleri talep ediyorsanız kendiniz karşılamak durumunda kalabilirsiniz.

Araç kiralarken çok duyulan tek yön kavramı, kiralık aracı teslim aldığınız lokasyondan farklı bir lokasyonda iade etmek istemektir. Çünkü kiralık aracı teslim aldığınız lokasyondan farklı bir lokasyonda iade etmek isterseniz tek yön ücreti ödeme durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Tek yön ücreti ile ilgili durum daha çok havaalanlarında karşınıza çıkar. Ancak siz de aracı teslim edip dönüş yolculuğunuz için tekrar havaalanına gitmek istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda siz dönüş için uçağınıza binerken kiralık aracı havaalanında bırakmanıza izin veren bir İzmir havalimanı rent a car firması bulmanız gerekebilir.

Müşteri, kiralık aracı, kiralama şirketinin ofisinin bulunduğu şehirden değil, başka bir şehirden teslim almak istiyor olabilir. Ya da müşteri, aracı, teslim aldığı şehirden farklı bir şehirde de teslim etmek isteyebilir. Kiralık araçların nasıl bir yakıt miktarıyla size teslim edeceği her İzmir araç kiralama firmasının politikasına göre değişir. Kimi firmalar aracın deposunun kiracıya bir süre yetecek kadar dolu olması gerektiğini düşünür. Bazı firmalar ise depoyu tamamen dolu olarak müşterisine teslim eder.

Kiralık araçlardaki yakıt miktarıyla ilgili değişmeyen tek kural ise araç teslim alınırken depoda ne kadar yakıt varsa aynı orandaki yakıtla aracın teslim edilmesidir. Eğer yakıt deposunu teslim aldığınız seviyenin altında iade ederseniz çoğu firma sizden aradaki farkı karşılamanızı bekler. Araç teslim formunda belirtilmiş olan yakıt seviyesi ile iade yakıt seviyesi arasındaki yakıt ücretini ödemeniz gerekebilir. Ayrıca bazı firmalar yakıt eksikliği nedeniyle ilave olarak servis ücreti de almayı talep edebilirler. Kiralama hizmet bedelinin ödenmemesi durumunda bazı firmalar hizmet bedelinin üzerine gecikme cezası ya da faiz ücretleri uygulayabilir. Araç teslim formu ve sözleşme ile birlikte müşteri, bu ek ücretlere de katlanacağını kabul etmiş sayılır.

KAYNAK: adana rent a car

Kaliteli Hosting --------------------------------------------------------------------------------------------------

Ucuz ve Kaliteli Hosting Hizmeti, 100% CPU ve Full SSD Platform, Ekonomik Hosting Paketler kentajans.com.tr Farkıyla. 7/24 Teknik Destek, Üst Düzey Güvenlik ve Hız. Ücretsiz 7/24 Destek.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here