İbrahim Tatlıses’ten ‘Oğuz Yılmaz’ paylaşımı

0
49
ibrahim tatlıses'ten oğuz yılmaz paylaşımı
İbrahim Tatlıses Oğuz Yılmaz'la küsmü öldü?

Türkücü Oğuz Yılmaz, geçirdiği kalp krizi sonucu 53 yaşında vefat etti. Yılmaz, dün son yolculuğuna uğurlandı. Bir dönem programında Yılmaz ile gerginlik yaşayan İbrahim Tatlıses, ünlü sanatçının hayatını kaybetmesinin ardından bir mesaj yayınladı

İbrahim tatlıses'ten 'oğuz yılmaz' paylaşımı - magazin haberleri

Ankara’da yaşayan şarkıcı Oğuz Yılmaz, çarşamba günü öğle saatlerinde ailesiyle birlikte yaşadığı evde kalp krizi geçirdi. Kentteki özel bir hastanede tedaviye alınan Yılmaz, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yılmaz’ın ölümü Türkiye’de büyük üzüntüye neden oldu.

İbrahim tatlıses'ten 'oğuz yılmaz' paylaşımı - magazin haberleri

“SÖYLERSEM ŞARKINI ÇALDIRMAZLAR” DEMİŞTİ

İbrahim Tatlıses, 2005’te konuk ettiği Oğuz Yılmaz ile programında tartışmıştı. İkili, ‘Bentderesi’ şarkısı nedeniyle gerginlik yaşamıştı. Yılmaz, Tatlıses’e, “Beni bentderesi ile kalıplaştırdıysan üzülürüm.  Ben 5 kez programına katıldım. Sanki ‘Bentderesi’ni dinledim, Oğuz Yılmaz’ı çağırdım gibi konuştun” ifadelerini kullanmıştı.Tatlıses, Yılmaz’a yönelik, “Oğuz vallahi söylersem şarkını çaldırmazlar. Tüm Türkiye’de çaldırmazlar” ifadelerini kullanmıştı. Tatlıses’e cevap veren Oğuz Yılmaz ise “Senin demenle olmuyor” karşılığını vermişti. Tatlıses program boyunca da Yılmaz’ı eleştirmişti.

İbrahim tatlıses'ten 'oğuz yılmaz' paylaşımı - magazin haberleri

“MEKANI CENNET OLSUN”

Oğuz Yılmaz’ın hayatını kaybetmesinin ardından “İbrahim Tatlıses’e küs öldü” yorumları yapıldı Tatlıses, Yılmaz için yayınladığı başsağlığı mesajında şu ifadelere yer verdi: Ankara’nın yetiştirdiği nadir sanatçılarımızdan Oğuz Yılmaz kardeşime Allah’tan rahmet kederli ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun inşallah.

İbrahim tatlıses'ten 'oğuz yılmaz' paylaşımı - magazin haberleri

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Evli ve iki çocuk babası olan Oğuz Yılmaz’ın cenazesi, dün öğle saatlerinde Karşıyaka Mezarlığı’na getirilmişti.

Ahmet Efendi Camii’nde kılınan cenaze namazına, şarkıcının ailesi ve yakınları ile birlikte Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankaralı sanatçılar ve müzisyenler ile çok sayıda vatandaş katılmıştı.

İbrahim tatlıses'ten 'oğuz yılmaz' paylaşımı - magazin haberleri

GÖZYAŞLARI ARASINDA DEFNEDİLDİ

Sanatçının cenazesi, kılınan namazın ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verilmişti.

26 yıllık müzik hayatına yüzlerce şarkı sığdıran Yılmaz’ın, vefatı öncesi yeni albüm hazırlığında olduğu da ifade edilmişti.

İbrahim tatlıses'ten 'oğuz yılmaz' paylaşımı - magazin haberleri

“ŞARKILARIM ÖKSÜZ KALDI”

Öte yandan Yılmaz’ın önceki gece son olarak görüştüğü aranjörü ünlü şarkıcı Özgür Koç, yaşadığı üzüntüyü anlatmıştı. Piyasaya henüz sürülmeyen şarkıyı dinlerken gözyaşlarına tutamayan Koç, şarkının kendisi için çok şey ifade ettiğini ve piyasaya sürüp sürmemek arasında kararsız kaldığını söylemişti.

İbrahim tatlıses'ten 'oğuz yılmaz' paylaşımı - magazin haberleri

“VEDALAŞIR GİBİYDİ”

Özgür Koç, sözlerine şu şekilde devam etmişti:

Dün öğleden sonra buluşup, stüdyoda çalışma yapacaktık. Yeni albümünü hazırladım ben. Okuduğu bir sürü şarkısı var, onlar da yakında çıkacak. Saat 5 gibi sanatçı arkadaşımız Veli Erdem Karakülah ile birlikte stüdyoya geldi. Elinde bağlama vardı. ‘Bu saz evimde duruyor. Bunun tellerini yap, zaten bana sen çalıyorsun’ dedi. ‘Bunu sana bırakıyorum’ dedi. Sanki vedalaşır, ‘Sazım sana emanet’ dermiş gibiydi. Beni de şu an en çok üzen o zaten.

Keşke biraz daha ömrü olsaydı. İçeride müzik stüdyom var. Çok bilinen çoğu şarkısını da orada yapmışızdır. Pazartesi günü okuduğu ‘Hıçkırık Tuttu Beni’ şarkısının klibini çekecektik. Onu organize ediyorduk ama nasip olmadı. Kendi kısmını okuması nasip oldu. Keşke onların hiçbiri olmasa da o hayatta olsa… Son yaptığımız şarkıyı dün eve bırakırken arabada açtık. ‘Çok güzel oldu’ diyerek sevinmişti. Benim için çok büyük bir kayıp oldu. Benim şarkılarım öksüz kaldı. Benim ona okutacağım bir sürü şarkı vardı. Bende şimdi bir tane emanet sazı kaldı.

İbrahim tatlıses'ten 'oğuz yılmaz' paylaşımı - magazin haberleri

OĞUZ YILMAZ HAKKINDA

Oğuz Yılmaz, 25 Ekim 1968’de Ankara’da dünyaya geldi. Müziğe küçük yıllardan beri merak sardı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği müzik yarışmalarında dikkat çekti. 1989 yılında “Duydun mu? – Bi Denem” adında, ilk albümünü yayınladı ve satış rekorları kırdı.

kaynak:habertürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here