Veda videosu yayınlayarak ameliyata giren Seren Serengil’den güzel haber geldi

0
19

Bir süredir dumping sendromu ile mücadele eden Seren Serengil, bugün bir veda videosu yayınlayarak ameliyata girdi. Hızla kilo verdiği için organları iflas etmek üzere olan Serengil, saatler süren ameliyattan çıktı. Serengil’in sevgilisi, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak operasyonun başarılı geçtiğini söyledi.

Zayıflık uğruna ameliyatlar olan ve dumping sendromuna yakalanan Serengil günden güne eriyor. En son 43,5 kiloya kadar düştüğünü belirten sunucunun organları da iflas etmek üzere olunca ameliyat için adım attı. Sunucu Seren Serengil, sabah saatlerinde 6 saat sürecek bir ameliyata girdi.

Seren Serengil‘in sevgilisi Mustafa Tohma ameliyathanenin önünden paylaşım yaptı. Seren Serengil’in sevgilisi paylaşıma “Dualarınız bizimle olsun. İyi olacaksın hayatım” notunu düştü.

Seren Serengil ameliyata alınmadan hemen önce bir veda videosu çekti. Serengil paylaşımında “Hakkınızı helal edin. İnşallah her şey yolunda gidecek. İnşallah sağ salim çıkacağım olur da terslik olursa… Zor bir ameliyat… ” dedi.

Seren Serengil, saatler süren ameliyatından sağ salim çıktı. Instagram hesabından yeni bir paylaşım yapan Mustafa Tohma, “Allah’ım sana sonsuz şükürler olsun ameliyatımız güzel geçti” ifadelerini kullandı.

Seren Serengil, mide küçültme ameliyatı sonrası damping sendromuna yakalanmıştı. Karaciğerini kaybetmek üzere olduğunu söyleyen Serengil, “Yavaş Yavaş eriyorum. 6 ayda 4.5 cm boyumdan gitmiş. Ameliyat olmazsam 1 yıl içinde resmen yok olacağım. Çok kilolu olmayanlar asla yaptırmasınlar çok kötü bir durum” diyerek durumunun ciddiyetini açıklamıştı.

Gastrektomi sonrasında yani mide küçültme ameliyatlarının sonrasında hastalarda sıklıkla gözlemlenen bir sağlık problemidir. Özofagus cerrahisi geçirmiş olan kişilerde de gözlemlenebilmektedir. Dumping sendromu, tüketilen besinlerin sindirilmeden hızlı bir şekilde ince bağırsağa ulaşması sebebi ile oluşmaktadır.

Genel olarak gıdalar tüketildikten yaklaşık 2 ile 3 saat aralığında ince bağırsağa ulaşmaktadır. Dumping Sendromu yaşayan kişilerde bu süreç 10 ile 30 dakika aralığında gerçekleşir ve kişilerde ishal, kramp gibi semptomların oluşmasına sebep olur.

Kaynak: haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here