Doğru Avukat Nasıl Seçilir: Avukat Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
80

Doğru avukatı seçmek zaman alıcı ancak önemli bir süreçtir. Başlamak için iş danışmanları, sektörünüzdeki kişiler, diğer avukatlar ve diğer güvenilir kaynaklarla konuşarak potansiyel adayların bir listesini oluşturun. Hukuk firması web sitelerine, çevrimiçi kaynaklara, barolara veya diğer sevk ağlarına danışabilirsiniz.

Bir sonraki adım, potansiyel adayların listesini, tercih edilen adayların yönetilebilir kısa bir listesine indirgemektir. Ardından, tercih edilen adayların her biriyle şahsen iletişime geçin ve röportaj yapın. Artan sayıda şirket, resmi bir Teklif Talebi (RFP) sürecinden geçmek için zaman ve kaynaklara yatırım yapıyor.

Şirketinizin resmi veya gayri resmi bir süreç izlemesinden bağımsız olarak, inşaat yöneticileri şirketinizin yasal ihtiyaçları için hangi avukatın en iyi olduğuna karar verirken aşağıdaki bir kaç maddeyi göz önünde bulundurmalıdır.

1. Hukuki Sorununuzu Belirleyin ve Bir Uzman Kullanın

Bir İzmir avukat bulma sürecindeki ilk adım, karşılaştığınız sorunu veya sorunu anlamaktır. Hukukun birçok farklı uzmanlık ve alt uzmanlık alanı vardır ve sizi temsil edecek en iyi avukatı doğru bir şekilde belirlemeden önce, sorununuzu ele almak ve çözmek için en uygun avukat türünü belirlemeniz gerekir. Bu ilk aşamada, genel şirket avukatınıza veya muhasebeciniz gibi başka bir güvenilir iş danışmanına danışın.

Sorununuzu çözmenize yardımcı olacak bir uzman seçin. Günümüzde avukatlar doktorlar kadar uzmanlaşmıştır. Dahiliye uzmanınızdan açık kalp ameliyatı yapmasını istemezsiniz. Aynı şekilde, genel şirket avukatınızdan ücret ve saat denetimi veya OSHA denetimi yapmasını istememelisiniz. Bir uzman, “son teknoloji” olmak için sizden fazladan ücret ödemeden sorununuz için geçerli olan en son gelişmeleri ve yasal nüansları bilecektir. Bu en güncel bilgi, davanızı kazanmanız veya kaybetmeniz arasındaki marjinal fark olabileceğinden çok önemlidir.

2. Avukatın Doğru Deneyime Sahip Olduğundan Emin Olun

Uygun deneyim seviyesi, İzmir avukat seçiminde en kritik kriterlerden biridir. Sorununuzla ilgili başarılı bir sicile sahip bir avukat istiyorsunuz. Böyle bir deneyim kaydı, avukatın sorununuzu başarılı bir şekilde çözmenize yardımcı olma olasılığını artıracaktır.

Açıkçası, hizmet süresi, belirli bir uzmanlık ve coğrafi alandaki dava sayısı ve önceki sonuçlar, avukatın “deneyiminin” değerlendirilmesinde dikkate alınması gereken önemli hususlardır. Deneyimle birlikte, bir davaya dahil olan rakipler ve kişilikler hakkında bilgi gelir, riskleri değerlendirmek ve belirli bir sorunla ilgili kazanma stratejileri geliştirmek için kümülatif bilgelik ve bakış açısı ve yasal sürecin kıvrımları ve dönüşlerinde sizi yönlendirmek için güven.

Hukuk firmasının web sitesini incelemek, aynı zamanda firmanın uygulamasının kapsamı hakkında size fikir verecektir. “Kısa listenizdeki” her firmanın web sitesini ve firmayı ve bireysel avukatları Google’da keşfedin. Bu adımlar, firmanın uygulamasının derinliğini ve genişliğini değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

3. Avukatın İyi Bir İletişimci Olmasını Bekleyin

Avukatlara, hasımlarıyla ve davalarını yargılayanlarla iletişim kurmaları için ödeme yapılır. Bununla birlikte, sizinle etkili bir şekilde iletişim kurabilecek bir avukat bulmak da aynı derecede önemlidir. Sorularınızı önceden tahmin eden ve sizi aramanıza gerek kalmadan davanızdaki gelişmelerden haberdar eden bir avukat istiyorsunuz.

İzmir Avukat organize ve anlaşılır bir şekilde iletişim kurma yeteneğine sahip olmalıdır. Avukat iyi bir “başucu tavrına” sahip olmalı ve yüz yüze iletişimin veya e-postanın en uygun olduğu zaman konusunda sağduyulu olmalıdır. İzmir Avukat ayrıca aşırı iletişimin gereksiz olabileceğini ve uygun maliyetli olmayabileceğini anlamalıdır.

Bir karar vermeniz veya harekete geçmeniz istendiğinde, avukatın size sunulan seçenekleri, farklı yolların pratik ve yasal avantajlarını ve dezavantajlarını ve kararınızla ilgili diğer hususları kısa ve öz bir şekilde açıklaması gerekir.

4. Avukatın Profesyonelliğini Düşünün

“Profesyonellik” kişilikten daha fazlasıdır. En iyi İzmir avukat‘ları yalnızca yetkin olanlardan ayıran belirli nesnel eylem ve davranışları içerir. Diğer şeylerin yanı sıra, “profesyonel” bir avukatın şunları yapmasını beklemelisiniz:

“Profesyonellik” kişilikten daha fazlasıdır. En iyi avukatları yalnızca yetkin olanlardan ayıran belirli nesnel eylem ve davranışları içerir. Diğer şeylerin yanı sıra, “profesyonel” bir avukatın şunları yapmasını beklemelisiniz:

 • En iyi çıkarlarınızı korumak için gayretle çalışın
 • Kaynaklarınızı kendisininmiş gibi kullanarak verimli ve ekonomik çalışın
 • Tüm telefon görüşmelerini veya müşteri iletişimlerini derhal iade edin
 • Toplantılara zamanında ve iyi hazırlanmış olarak gelmek
 • Derhal ve uygun şekilde takip
 • Alternatif uyuşmazlık çözüm prosedürleri hakkında size tavsiyelerde bulunmak
 • Pozisyonu, rolü veya statüsü ne olursa olsun herkese saygılı olun
 • Düzgün olun ve işinize uygun başarı imajını yansıtın
 • Her durumda uygun davranın
 • Geçerli tüm yasalara ve etik kurallara uyun
 • Uygunsuzluk izlenimi yaratacak hiçbir şey yapmamak

İzmir Avukat, çıkarlarınızı korumak için yorulmak bilmeyen bir tutku göstermelidir. En iyi avukatlar sorununuzu sahiplenir ve kendilerini kazanan çözümler bulmaya adar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here