İyi Bir Avukat Nasıl Seçilir ?

0
352
avukat kayseri
iyi bir avukat nasıl seçilir

Modern hukuk hükümlerini karıştırmanın herkesten uzak olması, ilgili hukuk alanında nasıl iyi bir avukat seçileceği sorusunu gündeme getirdiği için günümüzde hukuk hizmetleri artan talep görmektedir.

Ancak iyi bir avukat seçmek, gerekli sorumluluğu üstlenmemiz gereken bir süreçtir, çünkü yargılamadaki bir hata feci sonuçlara yol açabilir.

Bu sorumlu pozisyona sahip olan herkesin yüksek “avukat” unvanına sahip olma hakkı yoktur. Bir avukatın avukatlık yapması için baroya kabul edilebilmesi için sınavları geçmesi gerekir.

Her avukatın hukuk alanında bir üniversite diploması, bir eyalet sınavı, bir staj ve bir yeterlilik olması gerekir. Tüm bu koşullar bir avukat kartı almak için zorunludur.

Özellikle günümüzün karmaşık ekonomik durumunda, ticari avukatların hizmetleri, ticari müteahhitler arasındaki ilişkiyi bir avukat yardımı olmadan netleştirmek zor olan tahkim anlaşmazlıklarını çözmek için aranmaktadır.

Ve küçük girişimci kadrosunda bu görevi üstlenecek bir avukat olmadığından, iyi bir ticari avukat tutma seçeneği devam ediyor.

Bu bağlamda, az deneyime sahip bir uzman seçme olasılığını azaltmak için, uzmanlık alanındaki deneyimin mevcudiyetini ve ayrıca bir avukat olarak yılların deneyimini sorgulamalıyız. Sanırım staj ne kadar uzun olursa o kadar iyi olduğunu belirtmeye gerek yok.

Gelecekteki avukatınızla görüşürken, görünüşüne ve davranışının ayrıntılarına – iletişim tarzı, nezaket ve doğru ifade biçimine – dikkat etmek gerekir.

İyi bir avukat , her zaman statüsünün gerektirdiği şekilde bakacak ve davranacak ve saygı yayacaktır.

Avukat gelecekteki davada% 100 kesin bir zafer garanti ederse, sizden mümkün olan en yüksek avukat ücretini almaya çalışıyor demektir.

Bu tür avukatlar, müvekkillerinin çıkarları ile değil, yalnızca kâr etme arzusuyla hareket ederler ve “İyi bir avukatı nasıl seçeriz?” Sorusuna yanlış cevap vereceklerdir.

Avukatınız sizi açıkça ağır cezalarla ve zor durumunuzla tehdit ederse ve davanın ne kadar zor olacağına ve neredeyse hiç umut olmadığına sizi ikna ederse durum aynıdır.

Bu, avukatınızın güvensizliğine işaret ediyor. Hem aşırı iyimser hem de aşırı karamsar seçeneklerde  , bu tür savunucuları işe almaktan kaçınmalıyız.

Yukarıdaki tavsiyeleri dikkate almazsanız, bir süre sonra, daha az nitelikli selefinin hatalarıyla başa çıkmak için gerçekten iyi bir avukat tutmanız gerekecek.

Ve bu, ek finansal maliyetlerle ilgili değil, kaçırılan anların pratikte kazanılamayacak kadar önemli olabileceği gerçeğiyle ilgili.

Kaynak : Avukat Çağrı ToprakKayseri Avukat

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here