Aşılamada yeni gruba geçildi: 40 yaş ve 45 yaş üstü dikkat!

0
19
Aşılamada yeni gruba geçildi: 40 yaş ve 45 yaş üstü dikkat!
Aşılamada yeni gruba geçildi: 40 yaş ve 45 yaş üstü dikkat!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca yaptığı açıklamada aşılamada yeni gruba geçildiğini duyurdu. Buna göre, bugünden itibaren 45 yaş üstü vatandaşlar aşılarını olabilecek. Ayrıca 40 yaş üstü kişilerin de gelecek pazartesi günü aşı programına dahil edilmiş olacak. Bakan Koca, “Gelecek pazartesi günü 40 yaş üzeri tüm vatandaşlarımız da aşı programına dahil edilmiş olacak” dedi.

Bakan Koca’nın açıklaması;

“Gelecek pazartesi günü 40 yaş üzeri tüm vatandaşlarımız da aşı programına dahil edilmiş olacak” Yarın itibariyle 45 yaşının üzerindeki vatandaşlarımız da aşılanmaya başlıyor. Gelecek pazartesi günü ise 40 yaş üzeri tüm vatandaşlarımız da aşı programına dahil edilmiş olacak.

İkincisi, aşılama ile toplumsal bağışıklığı elde edene kadar kişisel tedbirlerimize tavizsiz uymaya devam edelim. Aşı olan vatandaşlarımız da toplumsal bağışıklık elde edilene kadar tedbirlere uymalı. Unutmayalım, aşının bizi koruması için belirli bir süre geçmesi gerekiyor.”

kaynak:egehaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here