Bilim Dünyası Şokta! Lambda Virüsünden Sonra Kappa Virüsü Başladı!

0
7
Bilim Dünyası Şokta! Lambda Virüsünden Sonra Kappa Virüsü Başladı!
Bilim Dünyası Şokta! Lambda Virüsünden Sonra Kappa Virüsü Başladı!

Ülkemizde bugün itibariyle çift doz aşı olan kişi sayısı 60.035.107 olarak güncellendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılamanın hızlanması, randevu alan vatandaşların randevularına uyması gerektiğini belirtti. Ülkemizde koronavirüs ardından delta varyantı paniği yaşanırken Hindistan’da görülen Kappa virüsü endişe yarattı. Yapılan açıklamalar göre Kappa virüsünün en önemli belirtilerinden biri bağışıklık sistemi düşün olan insanlarda ortaya çıkması korkuttu. Kappa virüsü nedir? Belirtileri nelerdir?

Kappa Varyantı

“Endişe verici varyant” olarak bildirilen Kappa varyantı tüm dünyada endişe yarattı. Bağışıklık sistemi güçlü olmayan vatandaşlarda daha sık görülen bu virüsün 2 tane belirtisi tespit edildi. O 2 belirti şunlardır:

Çok hızlı şekilde hastada yüksek ateş oluşmasıNefes almada hastanın zorluk yaşaması

Daha çok yeni ortaya çıkan bu varyant hakkında henüz net bir açıklama yapılmasa da alınan bilgilere göre araştırmalar önümüzdeki günlerde sonuçlanacak.

Bağışıklık sistemini nasıl güçlendirebiliriz?

Uzmanlar bu konuda önemli uyarılar yapmaya devam ediyor. Bağışıklık sistemini güçlendirme yöntemlerini şu şekilde sıraladılar:

Suyu asla ihmal etmeyinGünde 5 porsiyon sebze ve meyve tüketinYulaf tüketinSarımsaktan vazgeçmeyinYoğurt ve kefir tüketinGünde 2-3 fincan yeşil çay tüketinZencefil tüketinHaftada 2 kez balık tüketinŞeker tüketimini azaltın

kaynak:egehaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here