Biontech kurucusu Prof. Dr. Uğur Şahin’den korkutan açıklama: Delta varyantı vakaları artıyor!

0
23
Delta varyantı vakaları artıyor!
Delta varyantı vakaları artıyor!

Tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüs salgınıyla ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Koronavirüse karşı aşı geliştiren BioNTech kurucusu ve CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, Hindistan’da ortaya çıkan ve İngiltere’de de görülen Delta varyantına karşı uyarıda bulundu. Prof. Şahin, Delta varyantının 4. dalgaya neden olabileceğini belirtti.

Barron’s Investing in Tech konferansında konuşan Prof. Dr. Uğur Şahin, ilk olarak Hindistan’da tespit edilen, oradaki dalganın nedeni olarak görülen Delta varyantıyla ilgili Britanya örneğini verdi. Şahin, “Britanya’da nüfusun yaklaşık yüzde 50’si koronavirüse karşı iki doz aşı oldu ancak Delta varyantı vakaları yine de artıyor” dedi.

AŞILAMAYA RAĞMEN DİKKATLİ OLUNMALI

Şahin, aşılamaya rağmen dikkatli ve tedbirli olunmaya devam edilmesi gerektiğini söyledi ve bazı bölgelerde “dördüncü dalga” yaşanabileceğine karşı uyardı.

Şahin, dördüncü dalganın çeşitli kısıtlamaların sürmesi ve normalleşme süreçlerinin daha yavaş ilerlemesiyle önlenebileceğini söyledi.

Prof. Şahin, Koronavirüs’e karşı aşılamada hatırlatma dozunun da gerekli olacağına işaret etti. Şahin, antikor seviyelerinin altı aydan sonra düşmeye başladığını söyleyerek “Antikor seviyeleri korumayla bağdaştırıldığı için belli bir noktada hatırlatıcı doz uygulamak iyi olur” dedi.

kaynak:egehaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here