Corona virüsü önceden geçirdiniz mi? Tırnaklardan belli oluyor!

0
26

Çin Wuhan’dan dünyaya yayılan corona virüsü ile mücadele devam ediyor. Dünyadaki corona virüsü verilerini derleyen wordometer’a göre, 155 milyon 70 bin 187 vaka tespit edildi. Bu nedenle virüs hakkında ülkelerin araştırmaları devam ediyor. Son gelen bilgilere göre ise tırnaklarda ortaya çıkan bir iz kişinin daha önce corona virüsü geçirdiğini işaret edilebilir.

Corona virüsüne karşı aşılama bir çok ülkede devam ederken, virüs hakkında araştırmalar da devam ediyor. Son yapılan çalışmalar ise corona virüsü hakkında bir yeni bilgi daha ortaya çıkardı.

Vücut enfeksiyondan kurtulmuş demek

İngiliz Metro gazetesinde yer alan habere göre bir kişinin corona virüsü geçirip geçirmediği tırnaklarından belli oluyor. Profesör Tim Spector ‘Beau çizgileri’ olarak da adlandırılan bu durum vücut enfeksiyondan kurtulduğunda ortaya çıkar. Ancak bu durum tartışılabilirliğini devam ettiriyor.

Tırnakların üzerinde bulunan çizgiler, egzama gibi cilt rahatsızlıklar ve yetersiz beslenme sonucunda da meydana gelebiliyor. Ayrıca tırnaklardaki şekil değişiklikleri Tiroid hastalığı, diyabet veya demir eksikliği anemisi gibi ciddi hastalıkların belirtisi olabilir.

kaynak:egehaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here