İllere göre haftalık vaka tablosunda Aydın’da düşüş gözlemlendi! Aydın Valisi’nden açıklama

0
20
İllere göre haftalık vaka tablosunda Aydın’da düşüş gözlemlendi!
İllere göre haftalık vaka tablosunda Aydın’da düşüş gözlemlendi!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında bu güne kadar ülkemizde 49 binin üzerinde vatandaşımız hayatını kaybederken son günlerde kademeli normalleşme aşamasına geçtiğimiz dönemde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre haftalık korona virüs vaka sayıları tablosunda pozitif vakalarda gözle görülür bir düşüş yaşanmaya devam ettiğini bildirdi.

İllere göre haftalık koronavirüs vaka sayılarının bulunduğu tabloya göre Aydın’da gözle görülür düşüş yaşanmaya başladı. Vakaların gün geçtikçe düşmesiyle ilgili Aydın Valiliği’nden konuya ilişkin açıklama geldi.

YÜZDE 12’LİK AZALMA YAŞANDI

Aydın Valiliği ve Aydın İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde yapılan çalışmalar ve alınan tedbirlerin ardından sarı kategoriye düşen Aydın, bu hafta da korona vakaları sayısında da 6. sıradaki yerini korudu. Haftalık vaka sayılarının açıklanmaya başlandığı ilk günlerden bu yana Aydın genelinde sıkı tedbirler alınırken geçtiğimiz hafta il genelinde yüzde 10’luk bir azalma oranı ile düşüş yaşayan Aydın’da bu hafta yüzde 12’lik bir azalma gerçekleşti.

“AŞI İLE BİTECEK”

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tablo kapsamında yapılan hesaplamalara göre 5-11 Haziran tarihleri arasında Aydın’da günde ortalama 26 vaka görülürken, bu rakam bir haftada 184’e ulaştı. Geçtiğimiz hafta ortalama 30 olan günlük vaka sayısı ise bu hafta 26’ya düştü.

Haftalık vakalar ile ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; “İllerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da düşme eğilimi devam ediyor. Aşı ile bitecek” dedi.

“VALİ AKSOY’DAN TEŞEKKÜR”

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy konu ile ilgili sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımında “Sağlık Bakanlığımızca açıklanan 5-11 Haziran tarihlerini kapsayan haftalık pozitif vaka oranlarında Aydın 16,53 ile Türkiye’de en iyi 6. İl konumunu korumuştur. Bu başarıda emeği geçen bütün kişi ve kurumlara çok teşekkür ederim. Sırası gelen herkesi aşı olmaya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

kaynak:egehaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here