Akbank banka kartı ve kredi kartı olanlar kart ile harcama yapamayacaklar mı?

0
29
Akbank banka kartı ve kredi kartı olanlar kart ile harcama yapamayacaklar mı?
Akbank banka kartı ve kredi kartı olanlar kart ile harcama yapamayacaklar mı?

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Akbank saatlerdir hizmet veremiyor. Akbank müşterileri ise bankadaki paraların durumunu ne olacağını merak ediyor. Peki, banka kartı ve kredi kartı ile harcama yapılabiliyor mu? Akbank’ta parası olanlar ATM’den para çekme işlemi yapabilirler mi?

Akbank dijital bankacılık sistemlerinde yaşanan sorun nedeniyle müşterilerine hizmet veremiyor. Bu duruma müşteriler ise sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar ile tepki gösteriyor. Öte yandan Akbank durum hakkında resmi internet sayfası üzerinden bilgilendirmede bulundu.

Banka tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“06.07.2021 tarihinde başlayan ve devam eden bankamız ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintiler ile ilgili olarak;

Ekstre ödemesi 06.07.2021 tarihinde olan kredi kartları müşterilerimizin son ödeme tarihi bankamız tarafından bir gün ötelenmiştir.

Kredi vadesi veya taksit tarihi 06.07.2021 olan ticari krediler ve tüketici kredileri için o gün faiz işletilmeyecektir/işleyen faiz geri ödenecektir.

Müşterilerimize ekstre, kredi ve taksit ödemeleriyle ilgili herhangi bir gecikme faizi yansıtılmayacaktır. Müşterilerimizin ekstre ötelemeleri, kredi vadesi ve taksit ödemeleriyle ilgili ek bir işlem yapmasına gerek bulunmamaktadır.

Gelişmelere paralel olarak ilave önlemler alınacaktır.

Banka kartı ve kredi kartı ile harcama yapılabiliyor mu?

Akbank banka kartı ve kredi kartı olan vatandaşlar mobil bankacılık kanalarını kullanamıyor. Pos cihazı ile işlem gerçekleştiremiyor. Ayrıca ATM’lerde de sorun yaşandığı öğrenildi.

kaynak:egehaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here