Akbank’ta hesabı olanlar dikkat! Müşteriler işlem yapamıyor

0
50
Akbank’ta hesabı olanlar dikkat! Müşteriler işlem yapamıyor
Akbank’ta hesabı olanlar dikkat! Müşteriler işlem yapamıyor

Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Akbank’ta hesabı olanlar dikkat… Akbank’ta hesabı olan vatandaşlar hiç bir şekilde nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı işlem yapamamaya başladı. Dev bankadan konuyla alakalı açıklama geldi.

MÜŞTERİLER İŞLEM YAPAMIYOR

Türkiye’nin önde gelen bankalarından birisi olan Akbank’ta sistem çöktü. Kullanıcılar bankanın hiçbir sistemine ulaşamaz ve işlem yapamaz hale geldi. Bankanın mobil işlemleri, kredi kartı pos cihazları ve şubeler arasındaki sistemi çalışmıyor. Müşteriler kartla alışveriş yapamıyor, para çekemiyor ve para transferi yapamıyor.

AKBANK’TAN AÇIKLAMA

Yaşanan gelişme üzerine siber saldırı iddiaları ortaya atılırken bankadan konu hakkında bir açıklama geldi. Resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada,

“Sistemlerimizde yavaşlama ve kesintiler yaşanmaktadır. İlgili birimlerimiz konuyla ilgili çalışmaktadır. Müşterilerimizin gösterdiği anlayış için teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Benzer bir durum 2017 yılında da yaşanmıştı. O tarihte bankanın sistemi çökmüş, mobil cihazlardan ve pos cihazlarından işlem yapmak isteyen müşteriler hatayla karşılaşmıştı.

kaynak:egehaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here