Bugün belli olacak: Pazar günü sokağa çıkma yasağı kalkacak mı?

0
23
Bugün belli olacak: Pazar günü sokağa çıkma yasağı kalkacak mı?
Bugün belli olacak: Pazar günü sokağa çıkma yasağı kalkacak mı?

Koronavirüs önlemleri kapsamında 1 Haziran’dan itibaren normalleşme adımları atılmıştı. Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağına ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Kabine, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Esnaf ve vatandaşların merakla beklediği yeni kararlar bugün belli olacak. Peki, pazar günü sokağa çıkma yasağı kalkacak mı?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Kabine Toplantısı bugün (10 Haziran) yapılacak. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantının en önemli gündem maddesi koronavirüs salgınıyla mücadele olacak. Toplantıda, Kovid-19’la mücadele kapsamında kademeli normalleşmeye geçilmesinin ardından vaka ve vefat sayılarının seyri, aşılama sürecindeki son durum ve yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

Güvenlik konularının da görüşülmesi beklenen toplantıda, yurt içinde ve sınır ötesinde devam eden terörle mücadele operasyonları konusunda kabinenin bilgilendirilmesi bekleniyor. Ekonomik gelişmelerin ele alınacağı toplantıda, NATO Zirvesi öncesi dış politikaya ilişkin de değerlendirmeler yapılacağı öngörülüyor.

PAZAR GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKACAK MI?

Yeni normalleşme planında 1 Haziran’dan itibaren hafta sonu cumartesi günü için sokağa çıkma kısıtlaması saat 22.00’da başlayacak şekilde güncellenmiş, pazar günü ise tüm gün kısıtlama uygulanması kararı alınmıştı. Pazar günü kısıtlamasının da kaldırılıp kaldırılmayacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından belli olacak.

kaynak:egehaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here