En Ucuz Hosting --------------------------------------------------------------------------------------------------

Ucuz ve Kaliteli Hosting Hizmeti, 100% CPU ve Full SSD Platform, Ekonomik Hosting Paketler kentajans.com.tr Farkıyla. 7/24 Teknik Destek, Üst Düzey Güvenlik ve Hız. Ücretsiz 7/24 Destek.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Gelen son dakika haberine göre; Corona virüs salgını tedbirleri kapsamında 16 Mart’ta cemaatle namaza kapatılan camiler bugün cuma namazıyla birlikte açıldı. Cuma namazı camilerin yanı sıra meydan ve stadyumlar başta olmak üzere açık alanlarda da kılındı. Cuma namazını Fatih Camisi’nde kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cuma hutbesinde, sosyal mesafeye dikkat edilmesi uyarısında bulundu.

SOSYAL MESAFEYE UYGUN SAF TUTULDU

Namaz saati sırasında yağmurlu olacağı ihtimali üzerine vatandaşlar caminin içinde, sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde saf tutarak namazlarını kıldı. Görevli ekipler, caminin avlusuna da sosyal mesafe kuralına uygun şekilde şerit çekti. Günler sonra camiye gelen vatandaşlar, çok mutlu olduklarını ve camileri özlediklerini söyleyerek tedbirlere uyduklarını belirtti. Cuma namazında Çamlıca Camii içi ve avlusu vatandaşlarla doldu. Vatandaşlar kurallara uygun bir şekilde Cuma namazını kılarken, Cuma namazının kılınması drone ile havadan görüntülendi

Dijital Pazarlama Ajansı--------------------------------------------------------------------------------------------------

İzmir'de Seo Uzmanı Arayışınıza Son Verin. 360 Derece Hizmet ile Başarıya Odaklanın. Kesin Olarak Performans Artışı. Seo Uzmanı Mustafa MUTLU ile Başarıya Odaklanın.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

İZMİR

İzmir’de vatandaşlar, sosyal mesafe kurallarına uyulacak şekilde hazır hale getirilen Konak Yalı Cami ve Tarihi Saat Kulesi’nin de bulunduğu Konak Meydanı’nda cuma namazını kıldı.

ANTALYA: Antalya Muratpaşa Cami’nde cuma namazı öncesi genel temizlik çalışması yapıldı. Corona virüsü tedbirleri kapsamında caminin şadırvanları kapatıldı.

KONYA: Cuma namazı için pazar yerlerini tercih eden vatandaşların ateşleri görevliler tarafından ölçüldü. Konya Büyükşehir Belediyesi tek kullanımlık seccadeler konuldu.

MERSİN: Akdeniz Ulu Camii bahçesinde dezenfekte çalışması yapan görevliler maskesiz girmek isteyen vatandaşla izin vermedi.

EDİRNE: Tarihi Selimiye Camii’nde cuma namazı öncesi sosyal mesafe kuralını belirten çizgiler çekildi. Cami girişlerine corona virüsü salgınına karşı uyarıcı afişler asıldı. Edirne Belediyesi, 26 cami ve iki mescitte 50 bin adet tek kullanımlık seccade dağıttı.

Kaynak: Milliyet

En Ucuz Hosting

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here