Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

0
101

Kurban Bayramı’na az bir süre kala vatandaşların merakla takip ettiği konular arasında olan Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusu bugün düzenlenen bilim kurulu toplantısının ardından basın mensupları tarafından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya soruldu. İllerden gelecek vaka sayılarına göre daha net karar alınacağını dile getiren Koca, il bazında tedbirler alınabilir dedi. İşte Fahrettin Koca’nın açıklaması….

KURBAN BAYRAMI’NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Bilim Kurulu Toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusu üzerine Bilim Kurulu’nda konunun tartışıldığını ve gelecek hafta gelen tabloya göre tekrar konuşulacağını aktardı. Koca; ‘Bugün kısmen Bilim Kurulu’nda gündeme geldi. Ama bir öneri noktasına gelmedi. Özellikle önümüzdeki haftalarda salgının seyrine göre netleşmiş olur. Ülke genelinde sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Bir takım tedbirlerin olabileceği. İl bazında kısıtlamalar söz konusu olabilir.’ Diyerek yaklaşan Kurban Bayramı öncesi gelinen noktayı açıkladı.

Burada temelde ülke genelinde bir sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Ama bir takım tedbirlerin olabileceği, özellikle il bazında yer yer kısıtlamaların gündeme gelebileceği ve İl bazında vaka artışı söz konusu olursa orada tedbirleri arttırma gerekebilir. İl bazında bir takım kısıtlamalar söz konusu olabilir. Gelecek hafta ‘Kurban Bayramı’ için tekrar konuşmuş olacağız.

Kaynak: Hürriyet

Kaliteli Hosting --------------------------------------------------------------------------------------------------

Ucuz ve Kaliteli Hosting Hizmeti, 100% CPU ve Full SSD Platform, Ekonomik Hosting Paketler kentajans.com.tr Farkıyla. 7/24 Teknik Destek, Üst Düzey Güvenlik ve Hız. Ücretsiz 7/24 Destek.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here