AK Parti Antalya İl Başkanı’ndan Konaklama Vergisi açıklaması: Konaklama Vergisi konusunda talepleri bizzat Bakan Mehmet Nuri Ersoy’a ilettik. Bakanımız da bu konuyla ilgili bir çalışma yapıldığını söyledi.

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, 2023 Ocak ayında yürürlüğe girecek olan konaklama vergisiyle ilgili Hürriyet Gazetesi’nden Ceren Deniz’e açıklamalarda bulundu.

İbrahim Ethem Taş, “Sektörün vergi oranının düşürülmesi ve verginin turistten alınması gibi talepleri var. Bu haklı bir talep. Dünya da böyle yapıyor. Talepleri bizzat Kültür ve Turizm Bakanı’mız Mehmet Nuri Ersoy’a ilettik. Bakanımız da bu konuyla ilgili bir çalışma yapıldığını ve kısa sürede bu çalışmanın turizmcilerle paylaşılacağını söyledi” diye konuştu.

KONAKLAMA VERGİSİ NE OLACAK?

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

“Turizmcilerin Konaklama Vergisi ile ilgili talepleri var. 2023 Ocak’ta yürürlüğe girecek olan bu uygulamada vergi oranının düşürülmesi ve verginin turistten alınması gibi talepleri var. Bu haklı bir talep. Dünya da böyle yapıyor. Pek çok sektör temsilcisinden gelen talepleri, Kültür ve Turizm Bakanı’mız Mehmet Nuri Ersoy’a ilettik. Bakanımız da bu konuyla ilgili bir çalışma yapıldığını ve kısa sürede bu çalışmanın turizmcilerle paylaşılacağını söyledi. Turizm demek gelir demek, turizm demek istihdam demek. O yüzden turizmcileri güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz. Bu konuda kimsenin kuşkusu olmasın.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here