Haftalık 1.800 uçuş hedefiyle haziranda uçmaya başlıyor…

0
151

Almanya hava yolu şirketi Lufthansa, haziran uçuşlara başlayacağını ve haziran sonunda uçtuğu nokta sayısını 126’ya çıkaracağını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta, uçuşlara başlayacağını açıklayan Lufthansa uçuş planı ile ilgili detayları paylaştı. Haziran ayının sonuna kadar Almanya içinde ve Avrupa’da 106 destinasyona uçacağını açıklayan şirket, aynı dönemde 20 uzak mesafede noktaya da uçuyor olacağını duyurdu. Bu uçuşlarla Lufthansa’nın bağlantılı uçuş sayını 1.800 olması bekleniyor.

Almanya ve Avrupa’da 106 noktaya uçacak

Haziran ayının ilk yarısında Frankfurt’tan Hannover, Mallorca, Sofya, Prag, Billund, Nice, Manchester, Budapeşte, Dublin, Riga, Krakow, Bükreş ve Kiev. Münih’ten Münster / Osnabrück, Sylt, Rostock, Viyana, Zürih, Mallorca ve Brüksel’e uçacak olan Lufthansa; haziran ayının ikinci yarısından itibaren ise Toronto, Mexico City, Abuja, Harcourt Limanı, Tel Aviv, Riyad, Bahreyn, Johannesburg, Dubai ve Mumbai’dir. Münih’ten Chicago, Los Angeles ve Tel Aviv gibi 19 uzak mesafe destinasyona sefer yapacak.

Lufthansa uçuşlara başlarken, şirketin diğer iştirakleri Austrian Airlines ve Brussels Airlines’ın uçakları yerde kalmaya devam edecek.

kaynak:https://www.turizmguncel.com/haber/lufthansa-haziran-sonuna-kada-126-noktaya-ucacak

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here