Yetkililer altın alacakları uyardı! Kritik saatler geliyor!

0
63
Yetkililer altın alacakları uyardı! Kritik saatler geliyor!

Altın fiyatları yeni haftaya tekrar dalgalı bir seyirle başladı. Uzmanlar altın alacaklar için Türkiye saati ile 15.00’ı beklemeleri konusunda uyarıda bulundu.

Ons altın 1910 dolar seviyesinde işlem görürken gram altın 486 seviyesinde dalgalanarak haftaya başladı. Yetkililer, değerli metalin yön arayışında olduğunu söylerken, ABD’deki teşvik paketi konusundaki açıklamalara karşı ‘dikkatli olun’ uyarısında bulundu. Ayrıca yeni haftanın ilk işlem gününde piyasalar Fed Başkanı Powell’ın gerçekleştireceği konuşmayı takip edecek. Konuşma, Türkiye saati ile 15:00’da gerçekleşecek.

Yetkililer altın alacakları uyardı! Kritik saatler geliyor!

İç piyasada gram altın 486 liradan, çeyrek altın 791 liradan, Cumhuriyet altını 3,205 liradan, ons altın ise 1910 dolardan işlem görüyor. Peki uzmanlar altın fiyatlarında yaşanan değişim için ne diyor? İşte cevabı…

İç piyasada

İnfo Yatırım FX tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Altın fiyatlarında piyasalar son günlerde Amerika kanadından gelen yeni teşvik paketine yönelik haber akışlarını takip ediyor. Geçtiğimiz hafta Perşembe günü ABD Hazine Bakanı Mnuchin, Temsilciler Meclisi Sözcüsü Pelosi’ye Donald Trump’ın anlaşmaya varılabilecek herhangi bir teşvik paketine Senato’da Cumhuriyetçilerin desteğini sağlamak için kişisel bir lobi yapacağını dile getirdi.

Kaynak: Ege Haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here